پنج نماد برای لزوم بازرسی ترمزهای اتومبیل

هنگامی که در یک روز آفتابی در بزرگ راه رانندگی میکنید و صدای رادیو شما فراوان و پنجره‌ها هم زیر هستند , می‌توان به راحتی فراموش کرد که شما میان اندازه قابل توجهی آهن و شیشه محصور شده‌اید که با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در هم اکنون تکان است . در‌این سرعت شاید شما نیاز به ایستادن به طور ناگهانی داشته باشید , باید بدانید , از وقتی هنگامی که تصمیم به جلوگیری خرید خودرو فروش خودرو می گیرید تا زمانی که خرید خودرو فروش خودرو متوقف میشود , احتمال دارد فضایی به اندازی پهنا یک زمین فوتبال طی شود . پس برای توقف خرید خودرو فروش خودرو نیاز به یک سیستم فوق بحرانی و حیاتی داریم : نام آن ترمز است!

شاید ترمزهای اتومبیل یک کدام از زیباترین قسمت‌های خرید خودرو فروش خودرو شما نباشد ولی قطعاً از مهمترین آنان است . اعتنا به علائمی که بایستی به آنان بیشتر توجه کرد احتمال دارد شما‌را از مرگ واجب در جاده‌ها نجات دهد .

به طور انقطاع , علائمی نظیر شیوه شدن لامپ سیستم ترمز یا طولانی بودن خط ترمز خرید خودرو فروش خودرو در هر خرید خودرو فروش خودرویی وجود دارد . صرف‌نظر از این علامتها , شما می بایست ترمزهایتان را به مکانیک نشان دهید , البته می دانید نشانه‌هایی که باید در سیستم ترمز خود بینید تا به مکانیک رجوع‌نمایید , کدامند؟ درین مطلب ۵ مسئله از آیات آمده است که به شما کمک فراوانی میکند تا از تصادفات مرگ آور توقف نمائید .
۵ . ساییده شدن کاغذ ترمز ( Pad )
در ابتدا در باب نحوه کارایی ترمز خود مطالبی را ارائه می‌کنیم . اکثر خرید خودرو فروش خودروها دارنده ترمز های دیسکی می‌باشند که تقریباً مشابه به ترمزهای دوچرخه کار می نماید . یک سیستم هیدرولیکی که با سیال کار می کند , فشار پشت گیره‌های مو جود در ورقه ترمز ( caliper ) را تأمین می نماید . این سیال , دو گیره را به دیسک مربوط به اسم روتور فشار می‌دهند . نیروی اصطکاک مو جود بین روتور و کاغذ ترمز سبب ساز توقف خرید خودرو فروش خودرو می شود .

بازرسی قطر کاغذ ترمز یا در اصطلاح گوشت مو جود در لنت ترمز کار ساده‌ای است . وقتی که جای آن را روی روتور پیدا کردید , توجه داشته باشید که بتوانید قسمت فلزی گیره‌ها را مشاهده کنید . لابه‌لا روتور و گیره‌ها به عبارتی برگه ترمز است که قرار است شما آن ها را بازرسی کنید . به طور رمز انگشتی قطر گوشت لنت ترمز بایستی به مقدار یک چهارم اینچ ضخامت داشته باشد .

در حالتی که نشود کار بازدید را از میان پره‌ها حلقه اتومبیل انجام اعطا کرد , باید تایرهای خرید خودرو فروش خودرو را باز فرمایید تا بتوانید گوشت لنت را ببینید .
۴ . صدای خیره کننده
معمولاً شنیده شدن صدای بلند و خیره کننده خیلی جدی گرفته نمیشود . به ویژه وقتی که شیشه‌های خرید خودرو فروش خودرو بالا است و کماکان صدای دلنواز ترمزهایتان به گوش می‌رسد! علت این دستور آن است که قسمت فلزی گیره به روتور عکس العمل می نماید , به عبارت دقیق‌تر گوشت لنت ترمز شما به پایان عمر خودش نزدیک شده‌است . بی‌اهمیت بودن نسبت به‌این صدا می‌تواند به دیسک روتور شما هم زخم وارد نماید و خسارت را بسیار کند .
۳ . کشیده شدن به دلیل خاص
آیا تا به حال احساس کرده‌اید که , هنگام ترمز , خرید خودرو فروش خودرو برای خودش به سمتی کشیده می‌شود؟

در حالتی که متوجه این حس شده‌اید , بدانید که مشکلی در سیستم ترمز شما موجود است . علت این زمینه می‌تواند به خیال گیره‌های ترمز باشد . یعنی این گیره‌ها در یک سمت اصطکاک کافی را فراهم مینماید و در طرف دیگر خوبی .

دو موضوعی که احتمالا بدین کشیده شدن اتومبیل دارای ربط باشند , از بین رفتن لوله‌های ارتباطی سیستم ترمز است که در هنگام ترمز گیری فشار را به صورت مساوی بین گیره‌ها یکسان توزیع نمی کند .

اما کشیده شدن اتومبیل مدام پیرو فساد سیستم ترمز نیست . می‌تواند به دلیل باد کم یک طرف لاستیک یا ساییده شدن بیش تر از حد آن باشد . چه بسا مشکل در سیستم تعلیق هم میتواند از علل کشیده شدن خرید خودرو فروش خودروی شما باشد .
پنج نشانه برای لزوم بازرسی ترمزهای خرید خودرو فروش خودرو


۲ . لرزه
در‌حالتی که شما یک ترمز حتمی انجام دهید در خرید خودرو فروش خودرویی که دارای ترمز ABS است , احتمال دارد احساس لرزه در زیر پای خودتان داشته باشید , چنانچه این احساس لرزه پایین پایتان در وضعیت معمولی هم وجود داشته باشد , این خویش آرم یک مشکل است .

معمولا وجود لرزه پایین پایتان در وضعیت عادی نشان از تاب برداشتن روتور میباشد . روتور وقتی انحراف پیدا می کند که زیر ترمز گیری شدید در تعداد دفعات بالا واقع شود یا ترمز گیری طولانی صورت بپذیرد . این عوامل سبب می‌شوند تا نیروی اصطکاک تولیدشده خیلی مضاعف شود و در فیض گرمای تولیدی هم افزایش پیدا نماید . این گرمای تولیدشده ممکن است سبب تغییر تحول صورت روتور شود .

در‌حالتی که جدیدا ترمز شدید نکرده‌اید و پایین پایتان شم لرزش مینماید , مطمئناً به خیال و خاطر بالانس نبودن تایرها است . خوبتر است به یک مکانیک مجرب مراجعه نمایید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *