هدرز چیست؟

یافتن راهکاری هایی برای هوا رسانی خوب تر به پیشرانه یکی اصول مبنا دانش تیونینگ به شمار میاید البته از سمت دیگر تخلیه سریعتر و کامل تر سیلندر از گازهای منفجر شده یا این که همان دود اگزوز هم تاثیر بسزایی در مکش قدرتمندتر و تنفس خوب تر پیشرانه ایفا می نماید . از این رو نصب قطعه ای موسوم به هدرز یکی از او‌لین فرآیند تیونینگ خرید خودرو فروش خودروهای ساده به حساب می‌آید .

در‌حالتی که برای شما این پرسش موجود هست که هدرز دقیقا چیست؟ می بایست بگوییم هدرز در واقع یک منیفولد ( یک سری راهه ) خروجی بازنگری شده‌است که مبنی بر اصول دانش مکانیک سیالات شکل گرفته و به نحو دقیقی ایجاد شده است . پباده سازی خاص و مرحله صیقلی هدرزها که معمولا از جنس فلزاتی زیرا فولاد , استیل و آلیاژهای فراوان لاکچری ساخته می شوند به خروج پر سرعت و پر فشار گازهای سوخته شده حاصل از احتراق یاری میرساند و به تنهایی در حدود ۵ تا ۱۰ درصد به توان و گشتاور تولیدی پیشرانه خرید خودرو فروش خودروهای عادی می‌افزاید . از سمت دیگر اصطکاک کمتر و ارتقاء قدرت پیشرانه در دورهای ذیل , میتواند در کاهش مصرف سوخت نیز موءثر باشد . بدین ترتیب هدرز در واقع یک قطعه باز نگری شده است که به جای منیفولدخروجی چدنی خرید خودرو فروش خودروها نصب می شود . یکی مزایای هدرز ها , نصب معمولی آن هاست که به راحتی در هر دکان مکانیکی یا اگزوز سازی قابل انجام است اما پباده سازی و ایجاد کرد یک هدرز ماهر و کارا مغایر نصب آن به هیچ عنوان معمولی وجود ندارد . در دنیای مدرن پباده سازی باصرفه اجزای تیونینگ خرید خودرو فروش خودرو , تنها به امداد شبیه سازی بسیار دقیق پیشرانه در محیط نرم افزارهای حرفه ای چون GT POWER قابلیت پذیر است . از سوی دیگر ساخت هدرز ها هم بایستی به صورت تماما ظریف توسط دستگاه های اختصاصی خم کاری لوله صورت بپذیرد و کیفیت عملیات جوش کاری و خرید خودرو فروش خودرو کاری نیز تاثیر انکار ناپذیری بر روی امکان های آخری محصول خواهد داشت .

به این ترتیب پباده سازی و ساخت هدرز یک فرایند وقتگیر و مالامال هزینه به حساب آورده می شود . از این رو تقریبا کلیه کارخانجات خرید خودرو فروش خودروسازی از نصب هدرز بر روی تولیدات ارزان قیمت و شهری خویش صرف لحاظ کرده و انجام این کار را به متخصص ها مرکز ها تیونینگ واگذار میکنند . ولی عدم نصب هدرز فابریک برای تمامی خرید خودرو فروش خودروها درستگو وجود ندارد و همواره شماری از خرید خودرو فروش خودروهای اسپورت مانند ب ام و های M POWER , آئودی های محرمانه S و…در کنار سوپر اسپورت هایی نظیر پورشه , فراری و…پس اط تجهیز به هدرز های تماما حرفه ای , کارخانه را رخنه‌ می نمایند . به هر چهره می بایست اعلام کرد هدرزهای دست سازی که اکثر وقت ها به وسیله مکانیک های سنتی یا این که بعضی از صاحبین دکان های اگزوز سازی ساخته میشوند ابدا کارایی هدرزهای ماهر را که مبنی بر اصول علمی صورت میگیرند را ندارند و استفاده از آن‌ها در اکثری موردها , به ارتقاء مصرف سوخت باعث میگردند . یک عدد دیگر از مزایایی استفاده از هدرز , تاثیر قلیل آن بر صدای تولیدی پیشرانه و سیستم اگزوز است . به عبارت دیگر درصورتی که خواستار تقویت پیشرانه خرید خودرو فروش خودروی خود و کاستن از اندازه مصرف سوخت سوای ایجاد راز و صدای بخش اعظم میباشید , نصب هدرز یک کدام از شایسته ترین انتخاب ها خواهد بود . در واقع بخش بسیار متعددی از صدای تولیدی پیشرانه به وسیله گروه اگزوز ( لوله ها و منبع های اگزوز ) منتشر می‌شود .

براین اساس نصب هدرز فارغ از اعمال تغییر در سایر قسمت های سیستم اگزوز , تاثیری بر وضعیت و حالت آلایندگی صوتی خرید خودرو فروش خودروی شما نخواهد داشت . از سوی دیگر عکس این شرایط هم درستگو است و اگر از صدای خرید خودرو فروش خودروهای اسپورت و مسابقه ای لذت میبرید , نصب گروه اگزوز حرفه ای به همپا هدرز , اقتدار عمده و صدای قشنگ و هیجان آور را برای افراد عشق و علاقه مند به ارمغان می‌آورد . البته می بایست خاطرنشان کرد در مرز و بوم ما , نصب تیم اگزوز اسپرت تا حدودی با منع قانونی ملازم است و به طور کلی به کارگیری از ادواتی که باعث به افزایش آلودگی صوتی خرید خودرو فروش خودروها میگردند به وسیله پلیس غیر مجاز اعلام شده است . با این حال همانطور که گفتیم هدرز در زمره این قطعات محسوب نمی شود و نصب آن از حیث قانونی و …بلامانع است . هدرز های حرفه ای معمولا به طور آبکاری شده ایجاد می گردند البته گذر دوران و حرارت پیشرانه معمولا سبب تغییر‌و تحول رنگ هدرز می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *