نگاهی به گرندپری بریتانیا

سایت نمایندگی پاناسونیک ( Silverstone ) اسم یکی‌از روستاهای انگلیس است و پیستی به همین نام داراست . تاریخچه مسابقات ورزش اتومبیل‌رانی و موتوری سیلورستون به سال ۱۹۴۸ برمی‌گردد البته پس از به رسمیت شناخته شدن ورزش فرمول یک توسط FIA , او‌لین مسابقه پیست سیلورستون به‌طور قانونی در سال ۱۹۵۰ میلادی برگزار شد .

مسیر این پیست در حین این برهه زمانی چند دفعه با تغییراتی ملازم بوده تا درنهایت از سال ۲۰۱۱ به آنگاه نقشه این پیست اثبات مانده است . شرکت‌کننده‌ها باید برای تمام کردن گرندپری بریتانیا بایستی ۵۲ بار به دور این پیست بزنند . ارتفاع یک دور پیست ۵٫۹۸۱ کیلومتر است که با محاسبه ۵۲ بدور برای اتمام مسابقه به ۳۰۶٫۱۹۸ کیلومتر می‌رسد . به دنبال می‌توانید نقشه این پیست را مشاهده کنید .

در سال ۲۰۱۳ , برند وبر ( Mark Webber ) توانست سریع‌ترین به دور پیست را در زمان ۱ دقیقه و ۳۳ ثانیه و ۴۰۱ هزارم ثانیه تصویب کند .

لوییس همیلتون از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ توانست منزلت اولیه این گرندپری را از آن خود نماید .
امروز دهمین مرحله از مسابقات فصل روان فرمول یک راءس ساعت ۱۶ : ۳۰ به وقت ایران برگزار میشود . در سطح تعیین خط , همیلتون از تیم مرسدس و رایکنن و فتل از تیم فراری توانستند به ترتیب مقام‌های اولیه تا سوم را کسب نمایند و با همین ترتیب مسابقه روز جاری را شروع می نمایند .

Play Video

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *