الگوریتم دستگاه لیزر پنگوئن ۴ . ۰

همانگونه که در گذشته گفته شد , این به روز دستگاه لیزر در مورخ Sep 28 2016 ارائه شد . بسیاری از نگرانی های بالا که در قبلی یقه گیر دستگاه لیزر وبمستر های متشخص بود , دستگاه لیزر امروز به نقطه مثبت این الگوریتم تبدیل گردیده اند .

روزگار لازم برای ترتیب اثر تغییرات در لینک ها دستگاه لیزر توسط پنگوئن

الگوریتم پنگوئن درحال حاضر دیگر در لحظه ( Real time ) کار می کند . یعنی انتظار داشته باشید در صورتیکه لینک و پیوند های بدی دستگاه لیزر به شما شد , فردا پنالتی شده باشید و دستگاه لیزر در شرایطی که عوامل اسپم در لینک ها را دستگاه لیزر حذف کردید , به‌سرعت از پنالتی خارج شوید .

دامنه تاثیر گذاری پنگوئن ۴ . ۰

در صورتی‌که چندین موضوع از صفحات وب سایت شما دارای لینک های غیر مناسب یا اسپمی باشند و تعداد این صفحه ها نسبت دستگاه لیزر به کل صفحات سایت دستگاه لیزر شما عدد بزرگی نباشد دستگاه لیزر ( یعنی به عنوان مثال وب سایت شما ۲ برگه نباشد و ۱ کاغذ از آن لینک های اسپمی داشته باشد ) , میتوانید انتظار داشته باشید که فقط به عبارتی صفحات اندک از نتایج حذف شوند .

نیاز به Disavow و باز‌نگری دوباره

این قضیه هنوز ۱۰۰ درصد تایید نشده و با دقت به مشاجره هایی که در میان SEO ها و اشخاص ( پابلیک ( گوگل در فروم ها و پست های وبلاگ ها موجود است , دستگاه لیزر احتمالا دیگر نیاز وجود ندارد که فایل Disavow کاملی وجود داشته باشد و فرایند ارزیابی مجدد! مخصوصا این مسئله وقتی معنا پیدا می نماید که احتمال دارد شما از لینک و پیوند ها بی خبر باشید یا این که به هیچ عنوان نقشی در ساخت آن‌ها نداشته بوده باشید .

روشی تازه برای نظافت کردن اثر لینک و پیوند های اسپمی در نتایج

پنگوئن ۴ . ۰ این کار را نه به رویه گفته شده در صدر ; بلکه با ( به حساب نیاوردن ( لینک های اسپمی و بی کیفیت و به جای آن بها کم دادن به آنها انجام میدهد و به جای آنها سایر موردها که در مرتبه های بعدی فاکتور های دستگاه لیزر می باشند نظیر سرگرم کردن استفاده کننده , کیفیت محتوا و غیره .

شروع به کار پنگوئن ۴ . ۰

هنگامی این الگوریتم شروع به کار کرد , در طول روز های اول نسبتاً کسی متوجه آن نشد .

این قضیه تماما صحه بر گفته های بالا می گذارد چرا‌که بیان شد پنگوئن ۴ . ۰ دیگر در لحظه عمل می نماید و قاعدتا بعد از Release شدن نیاز به زمان تعدادی روزه داشته تا وبسایت های زیادی را بررسی ( Crawl ) نماید و نتایج تغییر‌و تحول نمایند .

یک‌سری روز آن‌گاه تغییرات دوچندان و بالا و پایین رفتن های بی سابقه ای در نتایج دیده شد .

البته نگاه نیکی به این الگوریتم داشته باشید . در شرایطی که شما از آن گونه از وبسایت هایی می باشید که کاملا تابع قوانین و خط قرمز رنگ های گوگل عمل نموده اید , شاید به زودی فیض کار نیک خودتان را خواهید روئت کرد و در نتایج به نیکی چشم خواهید شد . خوشبختانه این حادثه عالی برای سایت استوری هم زمین خورد و در بخش اعظمی نتایج که بقیه دستگاه لیزر کاران با روش های کلاه سیاه و خاکستری سکو بالاتری داشتند , به پایین رفتند و وبسایت استوری ورودی بی سابقه ای در تاریخ ۱ ماهه فعالیت خود از گوگل پیدا کرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *